Archiwum Lubelskiego Undergroundu 1994​-​2005

by Fundacja Kaisera Söze

/
  • Streaming + Download

     

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.

about

Fundacja Kaisera Söze przedstawia nową, wyjątkową propozycję w swojej wytwórni. Wydawnictwo, nad którym pracowaliśmy przez ostatnie kilka miesięcy prezentuje zespoły lubelskiej sceny alternatywnej od lat dziewięćdziesiątych zeszłego stulecia do połowy pierwszej dekady XXI w.

Wydawnictwo jest próbą ocalenia od zapomnienia niezwykle dynamicznego i kreatywnego okresu dla lubelskiej muzycznej sceny alternatywnej. W tym czasie zawiązało się prężnie działające środowisko muzyczne, które wzajemnie inspirowało się i wspierało. Niestety w ówczesnych realiach rynku muzycznego tylko nieliczni mieli szansę na wydanie płyty w oficjalnym obiegu, a nawet trudno było zrealizować to w drugim obiegu wydawnictw niezależnych. Zdecydowana większość nagrywała utwory, które dystrybuowane były tylko i wyłącznie wśród znajomych na przegrywanych domowym sposobem kasetach, a później na płytach CD-R. Były to czasy bez powszechnego dostępu do Internetu, bez portali pozwalających na łatwą archiwizację i promocję muzyki. Przytłaczająca większość nagranego wówczas materiału muzycznego trafiła do szuflad w sensie dosłownym i w przenośni.

Wydanie płyty ma na celu przynajmniej częściowe uwiecznienie „lubelskiego undergroundu” z tamtego okresu. Ważne dziedzictwo muzycznej kultury niezależnej Lublina doczekało się odkrycia, digitalizacji i upowszechnienia!

Koncepcja i przygotowanie kompilacji: Renata Kamola
Mastering: Marcin Dymiter
Opracowanie graficzne: Kamil Filipowski
Redakcja i korekta tekstów: Marcin Kamola, Marceli Rozwadowski

Podziękowania dla wszystkich członków zespołów, a w szczególności tych, którzy osobiście zaangażowali się w powstanie kompilacji oraz dla Marcina Dymitera, Józka Szopińskiego, Łukasza Downara, Kamila Filipowskiemu, Marcelego Rozwadowskiego, Bartka Pazury, Krzyśka Piekarczyka, Wojtka Kucharczyka.

Patroni medialni: Radio Lublin, Radio Centrum, Kurier Lubelski
Projekt zrealizowano w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

Fundacja Kaisera Söze, Lublin 2014

credits

released July 3, 2014

license

tags

about

Fundacja Kaisera Söze Warsaw, Poland

contact / help

Contact Fundacja Kaisera Söze

Streaming and
Download help

If you like Fundacja Kaisera Söze, you may also like: